Zaproszenie do udziału w badaniu dotyczącym molestowania
Wiadomość, opublikowana 12-10-2017

Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Partner in Business Strategies zaprasza do udziału w badaniu dotyczącym zjawiska molestowania i molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych.

Badanie skierowane jest do wszystkich studentów (studiujących co najmniej rok) – zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań związanych z molestowaniem/molestowaniem seksualnym, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami. Do badania zapraszamy również uczestników wymiany studenckiej oraz doktorantki i doktorantów.

Badanie prowadzone jest przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Wykonawcą jest PBS Sp. z o.o. Celem badania jest określenie skali występowania zachowań związanych z molestowaniem oraz molestowaniem seksualnym studentów i studentek na uczelniach wyższych. Ponadto istotna jest identyfikacja reakcji na powyższe zachowania, a także ocena funkcjonowania obecnych standardów i systemów wsparcia. Liczymy na to, że informacje uzyskane w badaniu pozwolą na wypracowanie rekomendacji w zakresie wdrożenia standardów antydyskryminacyjnych oraz zwiększenia ochrony prawnej w sferze molestowania i molestowania seksualnego.

Uczestnictwo w badaniu jest dobrowolne i anonimowe. Wypełniając kwestionariusz przyczynisz się do pomocy w diagnozowaniu niepożądanych sytuacji związanych z molestowaniem i molestowaniem seksualnym oraz pomożesz zapewnić w przyszłości odpowiednie wsparcie dla studentów/studentek, którzy doświadczyli takich sytuacji.
Aby wziąć udział w badaniu, wejdź na stronę: http://badania.pbs.pl/studenci.pg

Informację wprowadził/a: Ewa Opaska