Spotkanie z Arletą Bojke z TVP na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-04-2017

Zapraszamy na spotkanie z Arletą Bojke, które będzie poświęcone książce „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było". Dziennikarka jest absolwentką WNPiD oraz korepondentką TVP. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godzinie 13:15 w Auli WNPiD przy ul. Umultowskiej 89a.

Książka jest relacją z rosyjskiej operacji przejęcia Krymu i zaogniania się konfliktu w Donbasie niemal godzina po godzinie, ze szczegółami, na które nie było miejsca w telewizyjnych relacjach. To przeciwnicy i zwolennicy rosyjskiego prezydenta widziani oczami reporterki, która rozmawiała z nimi setki razy i próbowała zrozumieć racje każdej ze stron. To opis Rosji, która chce widzieć swoją historię jako wielką i wspaniałą bez ciemnych kart, ale też takiej Rosji, której nie da się nie kochać. To nie są jednak reportaże po prostu. Ułożone są w analizę słów i działań Władimira Putina, zwieńczone pytaniami, które jednemu z najbardziej wpływowych ludzi świata warto by zadać.

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki