Wykład otwarty ks. prof. dr. hab. Bogdana Czyżewskiego - „Europa chrześcijańska czy świecka? Historia i współczesność”
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-03-2017

Zapraszamy na wykład otwarty ks. prof. dr. hab. Bogdana Czyżewskiego - „Europa chrześcijańska czy świecka? Historia i współczesność”. Podczas wykładu prelegent chce pokazać na kilku przykładach, że Europa rozwijała się i budowała na chrześcijańskich korzeniach. Dzięki temu powstało to wszystko, co nazywamy szeroko pojętym wielkim europejskim dziedzictwem.

Obecnie wielu ludzi stojących na czele różnych instytucji w Unii Europejskiej zapomina o tym, pomija niezmiernie istotny wpływ chrześcijaństwa na rozwój Europy, bądź też pragnie, by uwolniła się od chrześcijaństwa i stała się całkowicie świecka, bez uznania i dostrzeżenia w niej korzeni chrześcijańskich. Będzie to refleksja historyczna (pokazanie pewnych zjawisk, jakie miały miejsce w Imperium Romanum) i refleksja współczesna nad rzeczywistością europejską, w której dochodzi do absurdów (w imię tzw. poprawności politycznej próba likwidowania wszystkiego, co chrześcijańskie). Refleksja końcowa: co możemy zrobić, by ocalić chrześcijańskie korzenie Europy?”

Spotkanie odbędzie się 22 marca (środa) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.