Aktualności

Rekrutacja 2017/2018

Zaproszenie na konferencję "Sen w medycynie i sztuce. Konteksty kulturowe i cywilizacyjne"
Wydarzenie, rozpoczyna się 08-11-2017

Instytut Filologii Polskiej zaprasza na interdyscyplinarną konferencję pt. "Sen w medycynie i sztuce. Konteksty kulturowe i cywilizacyjne", która odbędzie się 8 listopada br. w Collegium Maius (Salon Mickiewicza).

Więcej...
Spotkanie z p. Szymonem Hołownią na Wydziale Teologicznym UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 10-11-2017

Akademickie Koło Misjologiczne im dr Wandy Błeńskiej oraz Duszpasterstwo Akademickie Wydziału Teologicznego UAM zapraszają na spotkanie z p. Szymonem Hołownią zatytułowane "Mission: possible"! Wydarzenie wpisuje się w świętowanie 90-lecia Akademickiego Ruchu Misjologicznego w Polsce.

Więcej...
Hertha Kräftner (1928-1951) - spotkanie poświęcone życiu i twórczości
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-11-2017

Austriacki Ośrodek Kultury UAM zaprasza na spotkanie poświęcone życiu i twórczości austriackiej poetki Herthy Kräftner. W ramach corocznej akcji Österreich liest- Austria Czyta usłyszymy między innymi fragmenty poezji w oryginale.

Więcej...
Wykłady otwarte prof. dr hab. Guldany Osmonkulovej (Rektor Instytutu Rozwoju Społecznego i Przedsiębiorczości w Biszkeku)
Wydarzenie, trwa od 13-11-2017 do 15-11-2017

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić na dwa wykłady otwarte pani prof. dr hab. Guldany Osmonkulovej. Prelegentka zajmuje się ekonomią i zarządzaniem. Głównym obszarem jej zainteresowań jest zarządzanie projektami społecznymi, badanie wpływu migracji na sytuację społeczno-gospodarczą
w krajach postsowieckich, ze szczególnym uwzględnieniem Kirgistanu, oraz polityka społeczna, w tym wpływ religii na przemiany społeczno-ekonomiczne i migracje społeczeństw. Obecnie prof. Osmonkulova pełni funkcję rektora Instytutu Rozwoju Społecznego i Przedsiębiorczości (Rector Institute of Social Development and Business) w Biszkeku.

Więcej...
Najlepsi doktoranci UAM otrzymali stypendium naukowe Fundacji UAM
Wiadomość, opublikowana 30-10-2017

Program stypendialny Fundacji UAM z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem doktorantów studiujących na poszczególnych wydziałach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ubiegłoroczny rekord pod względem liczby złożonych wniosków również i tym razem został przekroczony. W tym roku o stypendium ubiegało się 167 osób z 14 wydziałów UAM.

Więcej...
Konferencja "Informatyka bez komputera" na Wydziale Matematyki i Informatyki
Wydarzenie, trwa od 03-11-2017 do 06-11-2017

W najbliższym czasie gościem Wydziału Matematyki i Informatyki będzie dr Michal Armoni z Instytutu Weizmanna w Izraelu, specjalistka z dydaktyki informatyki, nauczanej w szkołach i na uniwersytetach izraelskich. W swoich badaniach skupia się na roli matematyki jako fundamentu myślenia informatycznego.

Więcej...© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.