Aktualności

Samospalenie – najradykalniejsza forma protestu. Spotkanie z prof. Grzegorzem Ziółkowskim, autorem książki "Okrutny teatr samospaleń. Protesty samobójcze w ogniu i ich echa w kulturze współczesnej"
Wydarzenie, rozpoczyna się 05-06-2018

W ramach tegorocznego festiwalu BLISCY NIEZNAJOMI serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Grzegorzem Ziółkowskim, autorem książki Okrutny teatr samospaleń. Protesty samobójcze w ogniu i ich echa w kulturze współczesnej, z którym rozmowę poprowadzi prof. Dobrochna Ratajczakowa. Promocja książki odbędzie się we wtorek, 5 czerwca 2018 r. o godzinie 18.00 w Teatrze Polskim w Poznaniu (Malarnia). Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego UAM.

Więcej...
Przyszłość Europy w IKE
Wiadomość, opublikowana 25-05-2018

Dnia 11.05.2018 roku Instytut Kultury Europejskiej UAM miał przyjemność gościć w swoich murach wyjątkowych młodych ludzi z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mistrzowie zabawy”. Maluchy trafiły pod skrzydła I roku projektowania kultury: Agaty Karlińskiej - Kociuba, Weroniki Moskalik, Anny Minda, Olgierda Dziuby oraz dr Piotra Pawlaka.

Więcej...
9 Edycja Badania Jakości Kształcenia
Wydarzenie, trwa od 30-04-2018 do 30-06-2018

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w 9 edycji badania jakości kształcenia, które na stałe już wpisało się w kalendarz wydarzeń na naszej uczelni i trwać będzie od 30 kwietnia do 30 czerwca 2018 r.

Więcej...
Wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka za książkę autorstwa dr Kariny Giel
Wiadomość, opublikowana 25-05-2018

Wydawnictwo Naukowe UAM z przyjemnością informuje, że w tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka wyróżnienie zdobyła książka autorstwa dr Kariny Giel Mały słownik frazeologiczny chorwacko-polski i polsko-chorwacki dla studentów kroatystyki. Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka została w tym roku przyznana po raz dwudziesty trzeci. Uroczystość wręczenia odbyła się 18 maja w trakcie Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizatorem Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka jest redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI. W tym roku Kapituła Nagrody wyróżniła aż dwie publikacje pracowników Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM.

Więcej...
Wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka za książkę autorstwa dra hab. Marinka Zekicia
Wiadomość, opublikowana 25-05-2018

Wydawnictwo Naukowe UAM z radością informuje, że książka autorstwa dra hab. Marinka Zekicia Muslimanski odgovor izazovima okcidenta – islamizacija Zapada ili vesternizacija islamskog svijeta. (S posebnim osvrtom na Bosnu i Hercegovinu i bosanskohercegovačke muslimane – Bošnjake) została wyróżniona przez Kapitułę Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki i Targów Academia. W tym roku Kapituła Nagrody wyróżniła aż dwie publikacje pracowników Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM.

Więcej...
Promocja książki "Bajki" Miloša Macourka przetłumaczonej przez pracowników, doktorantów oraz studentów Instytutu Filologii Słowiańskiej
Wydarzenie, rozpoczyna się 06-06-2018

Instytut Filologii Słowiańskiej serdecznie zaprasza na promocję książki Bajki Miloša Macourka przetłumaczonej przez pracowników, doktorantów oraz studentów IFS, wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego UAM. Wydarzenie odbędzie się w środę 6 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 w Holu Biblioteki Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej. W programie m.in. czytanie bajek i spektakl Dziewczynka z zapasową głową w wykonaniu teatru aš.divadlo (scenariusz i reżyseria Anna Kapczyńska, doktorantka IFS) oraz możliwość promocyjnego nabycia Bajek.

Więcej...


Poprzednie Następne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.